????????????????????????????????????

Α1 ΕΠΣΗ: (25η αγ.) Ματς για πολλά νεύρα στο σημερινό πρόγραμμα της Α1 (9/3) – Οι σφυρίχτρες

Το σημερινό πρόγραμμα περιλαμβάνει παιχνίδια, που θα μπορούσαμε να πούμε ότι θα ξεκαθαρίσουν κατά 90% τον πρωταθλητή και περίπου άλλο τόσο, τις θέσεις των ομάδων που θα αποχαιρετίσουν την κατηγορία.
Ας τα πάρουμε όμως με τη σειρά τους. Στη κορυφή ο πρωτοπόρος Ζαρός πάει στα Μάλια, όπου θα συναντήσει τον πολύ δυνατό φέτος ΠΑΝΟΜ και θέλει με κάθε τρόπο την νίκη, που θα τον διατηρήσει σε απόσταση ασφαλείας από τον δεύτερο ΠΑΟΚ και που κατά μεγάλο ποσοστό, τον γλυτώνει από την δοκιμασία των μπαράζ.
Και αν όλα φαίνονται να ξεκαθαρίζουν στην κορυφή, στον πάτο της βαθμολογίας μαίνεται φοβερή μάχη για τον υποβιβασμό, αφού, τουλάχιστον πέντε ομάδες κινδυνεύουν άμεσα .
Το παιχνίδι βέβαια που ξεχωρίζει σε αυτή την πεντάδα, είναι αυτό της Γόρτυνας με την Φαιστό στο γήπεδο των Αγίων Δέκα, που κατά πολλούς είναι παιχνίδι ζωής και θανάτου, περισσότερο όμως για τους γηπεδούχους.
Ακόμη θα πρέπει να σημειώσουμε ότι οι δυο ομάδες συναντήθηκαν σε αγώνα κυπέλλου την περασμένη Τετάρτη στο ίδιο γήπεδο και την πρόκριση πήραν οι γηπεδούχοι με 4-3
Όλα τα παιχνίδια θα παιχτούν το Σάββατο (9/3/19)

Α1
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι σφυρίχτρες
15:30 ΓΗΠ. ΤΥΛΙΣΟΥ: ΤΥΛΙΣΟΣ – ΜΙΝΩΙΚΗ
Αδαμάκης Α. Θ., Τσαμπουράκης Γ., Μαυρουδής Ι.
(Παρατηρητής: Σφακιανάκης Γεώργιος)
15:30 ΓΗΠ. ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ: Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ
Βασάκης Γ. Ε., Κυριακόπουλος Κ., Κασαπάκης Α.
(Παρατηρητής: Μπαστάκης Αριστοτέλης)
15:30 ΓΗΠ. ΜΑΛΙΩΝ: ΠΑΝΟΜ – ΖΑΡΟΣ
Κρασαγάκης Χ., Μαυρουδής Δ., Σφακιανάκης Μ. Μ.
(Παρατηρητής: Μαυροφοράκης Γιάννης)
15:30 ΓΗΠ. ΑΓ. ΔΕΚΑ: ΓΟΡΤΥΣ – ΦΑΙΣΤΟΣ
Κώστας Κ., Καούρας Γ., Μπλαβάκης Ε.
(Παρατηρητής: Κοϊνάκης Φάνης)
15:30 ΓΗΠ. ΕΛΙΑΣ: ΡΩΜΑΝΟΣ – ΤΡΙΤΩΝΙΑ
Ζαφείρης Α., Δρακωνάκης Ε., Ρεμιδιανάκης Δ.
(Παρατηρητής: Βαϊλάκης Νίκος)
15:30 ΓΗΠ. ΑΕΚ: Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ – ΑΛΜΥΡΟΣ
Φερετζάκης Ν., Νικολακάκης Β., Μισάι Δ.
(Παρατηρητής: Ζαχαριουδάκης Κλέαρχος)
15:30 ΓΗΠ. ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ: ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ – ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ
Παπαδάκης Φ., Περτσελάκης Γ., Τουρλουκάκη Χ.
(Παρατηρητής: Σφακιανάκης Μανώλης)
16:00 ΓΗΠ. ΠΟΡΟΣ – ΜΟΙΡΕΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗ Σάββατο 09/03/19 16:00 Μαυραντωνάκης Ι., Δασκαλάκης Ι., Δρακουλάκης Κ.
(Παρατηρητής: Σταυρακαντωνάκης Γιάννης)