????????????????????????????????????

Α1 ΕΠΣΗ: (21η Αγ.) Παιχνίδι δίχως αύριο για τον Αλμυρό!!!

Στην τελική ευθεία μπαίνει πλέον το πρωτάθλημα της Πρώτης κατηγορίας και τα πράγματα τείνουν να τελειώσουν το Σάββατο, όπου και θα αναμετρηθούν οι δυο βασικοί διεκδικητές τους τίτλου, Αλμυρός και Δαμάστα στο γήπεδο του Γαζίου.
Οι γηπεδούχοι χρειάζονται απαραίτητα τη νίκη ώστε να μπορούν να ελπίζουν σε αγώνες play-off. Κάθε άλλο αποτέλεσμα θα σημαίνει την ανάδειξη του φετινού πρωταθλητή πέντε αγωνιστικές πριν να τελειώσει το πρωτάθλημα και φυσικά αυτός δεν μπορεί να είναι κάποιος άλλος πέραν της ομάδας του προέδρου Αντώνη Παπαδάκη, την Δαμάστα, που σημειωτέον παραμένει αήττητη μέχρι και αυτή την αγωνιστική.
Και μπορεί στην κορυφή να έχουν σχεδόν ξεκαθαρίσει τα πράγματα για το ποιος θα πάρει την άνοδο για την Γ΄ Εθνική, αλλά στην ουρά της βαθμολογίας το τοπίο παραμένει θολό, αφού όπως όλα δείχνουν ο ΟΦΑ που βρίσκεται στην 13η θέση αρχίζει πλέον να κουρεύει την διαφορά από τις πολλές ομάδες που καταλαμβάνουν την 10η θέση και το πιο πιθανόν να γίνουν τα play- out, ώστε να βρεθεί η δεύτερη ομάδα που θα συνοδεύσει την Μινωική στην Α2 κατηγορία.
Ανάμεσα στις ομάδες που κινδυνεύουν να βρεθούν στις θέσεις για τα play-out βρίσκονται και οι 4 ομάδες της περιοχής μας, Μοίρες και Ζαρός με 24 βαθμούς, Γόρτυς με 21 και ο ΑΟΤ με 19.
Αυτή την Κυριακή ο Ζαρός υποδέχεται τη Γόρτυνα, οι Μοίρες την αδύναμη φέτος και φαβορί για υποβιβασμό Μινωική, ενώ η ομάδα του Τυμπακίου έχει δύσκολη αποστολή
στον Κρουσώνα όπου και συναντήσει τον ΠΑΟΚ.

Το πλήρες πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου
Σάββατο 08/02/20
ΓΗΠ. ΑΛΜΥΡΟΥ (15:00): ΑΛΜΥΡΟΣ – ΔΑΜΑΣΤΑ
Μανδαλενάκης Ε., Μαυρουδής Δ., Δασκαλάκης Α.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: Φουκάκης Γιώργος)
(Παρατηρητής: Φανουράκης Γιώργος Ζαχαριουδάκης Κλέαρχος)
ΓΗΠ. ΚΡΟΥΣΩΝΑ (16:00): Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ – Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ
Κρασαγάκης Χ., Δασκαλάκης Ι., Σφακιανάκης Δ.
(Παρατηρητής: Εγγλέζος Στυλιανός)

Κυριακή 09/02/20
ΓΗΠ. ΖΑΡΟΥ (15:00): ΖΑΡΟΣ – ΓΟΡΤΥΣ
Μαυραντωνάκης Ι., Δρακωνάκης Ε., Κλαμπατσέας Χ.
(Παρατηρητής: Βαϊλάκης Νίκος)
ΓΗΠ. ΜΟΙΡΩΝ (15:00): ΜΟΙΡΕΣ – ΜΙΝΩΙΚΗ
Φερετζάκης Ν., Δασκαλάκης Α., Γαρεφαλάκης Κων. Μ.
(Παρατηρητής: Κοϊνάκης Φάνης)
ΓΗΠ. ΑΕΚ(15:00): Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ – ΠΑΝΟΜ
Βισκαδούρος Μ., Μάτσας Κ., Σφακιανάκης Ε. Μ.
(Παρατηρητής: Μπελαντής Ηρακλής)
ΓΗΠ. ΘΡΑΨΑΝΟΥ (15:00): ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ – Ο.Φ. ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ
Πατεμτζής Γ., Μαυρουδής Δ., Δρακουλάκης Κ.
(Παρατηρητής: Ζαχαριουδάκης Κλέαρχος)
ΓΗΠ. ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ (15:00): ΤΡΙΤΩΝΙΑ – ΡΩΜΑΝΟΣ
Παπαδάκης Φ., Δασκαλάκης Ι., Τουρλουκάκη Χ.
(Παρατηρητής: Σφακιανάκης Γεώργιος)